آی آر آذ تورک

معرفی نرم افزار های حسابداری و مزایای آن - آی آر آذ تورک

معرفی نرم افزار های حسابداری و مزایای آن

برای مدیریت معاملات مالی خود نیاز به یک نرم افزار حسابداری کاربردی خواهید داشت. این برنامه می تواند به صورت گسترده در حوزه مختلف مورد استفاده قرار گرفته و به خوبی معاملات شما را کنترل کند. برخی از این ابزارها برای کسب و کارهای ساده و برخی برای مدیریت های در سطح کلان و فعالیت های بزرگ طراحی شده ‌اند. استفاده از نرم افزار حسابداری مناسب به شما کمک کرده تا در انجام عملیات حسابداری میزان خطا را به حد زیادی کاهش دهید.

شما با داشتن یک نرم افزار حسابداری مناسب می توانید یک سیستم دریافت و پرداخت مطمئن را برای خود در اختیار داشته باشید. علاوه بر این از کاربردهای دیگر نرم افزار حسابداری ارائه شده توسط ما کمک به شما برای در اختیار داشتن یک سیستم برنامه ریزی تولید خواهد بود.

نرم افزارهای حسابداری تلاش می ‌کنند تا با استانداردهای نظارتی و مالی که در خود دارند به مدیران شرکت ها و مدیران امور مالی کمک کنند که حسابرسی و کنترل گزارش ها صورت ها و اسناد مالی را به راحتی انجام دهند. ما در این مجموعه با ارائه یک نرم افزار حسابداری دقیق به شما کمک می کنیم تا به راحتی امور مالی را تحت کنترل خود داشته باشید.

 

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری

از الزامات برای رسیدگی به امور مالی یک شرکت یا سازمان بهره مندی از نرم‌ افزارحسابداری مدرن خواهد بود. سازمان های امور مالیاتی و دیگر نهادهای نظارتی با استفاده از نرم افزارهای حسابداری و نرم افزار صورت های مالی به راحتی می ‌توانند سرعت دقت بازبینی و نظارت بر اسناد و صورت ‌های مالی را تحت کنترل داشته و هزینه کمتری برای آن پرداخت کنند. با این وجود استفاده از نرم افزار حسابداری کاربردها و مزایای دیگری برای شما در پی خواهد داشت.

فرآیند حسابداری فرآیندی زمان بر خواهد بود. به همین منظور با استفاده از نرم افزار حسابداری به راحتی می‌ توانید افزایش چشمگیر سرعت را در این فرآیند تجربه کنید. دقت بیشتر در محاسبات نیز از مزایای دیگر بهره مندی از نرم‌ افزار حسابداری کاربردی خواهد بود. استفاده از نرم افزار و با دقت کامپیوتر در مقابل محاسبات عددی توسط انسان نشان از عملکرد خیره کننده نرم‌افزار‌حسابداری خواهد داد.

برای دسترسی و نظارت بر اطلاعات نیز به راحتی می توان با نرم افزار کاربردی تمام اسناد را تحت کنترل خود قرار داد. بالا بردن سطح امنیت اسناد مالی از دغدغه ‌های مدیران مالی شرکت ها و کارخانجات بوده است. با استفاده از یک نرم افزار مناسب می ‌توان تمامی اطلاعات مالی کسب و کار را در مکانی ذخیره کرده و در هنگام نیاز از آن ها استفاده نمود.

استفاده از نیروی انسانی برای حسابداری در شرکت ‌ها و سازمان ‌های بزرگ قطعاً هزینه‌ های بالایی برای شما خواهد داشت. با استفاده از نرم افزار حسابداری و نرم افزار حقوق و دستمزد می توان هزینه های نیروی انسانی را به حد چشمگیری کاهش داد و تسهیل در فرآیند گزارش گیری را برای شما در پی خواهد داشت.

 

کاربردهای سیستم دریافت و پرداخت

کاربردهای سیستم دریافت و پرداخت

برای مدیریت منابع مالی و نرم افزار مدیریت تولید تمام صورت حساب های شرکت می توان از یک نرم افزار حسابداری مطمئن بهره بود. امروزه نرم افزارهای حسابداری در شاخه های مختلف و به منظور کاربردهای فراوان در اختیار شما قرار خواهند گرفت. شما می توانید با بهره مندی از یک نرم افزار حسابداری یک سیستم دریافت و پرداخت را در اختیار داشته باشید. سیستم دریافت و پرداخت به راحتی می ‌تواند مدیران و تصمیم گیرندگان سازمان را از زوایای مختلف گزارش‌ها باخبر کند.

اهمیت سیستم دریافت و پرداخت

بهره مندی شرکت ها و کارخانجات از یک سیستم دریافت و پرداخت به آن ها کمک می کند تا به راحتی گزارش ‌های مختلفی را از زوایای متفاوت شرکت در اختیار داشته باشند آن ها می توانند در کمترین زمان ممکن بیشترین حجم اطلاعات و اسناد مالی را در اختیار داشته باشند

سیستم دریافت و پرداخت به شما کمک می کند تا اسناد دریافتی و پرداختی به حساب مشتریان را مدیریت کرده و از وضعیت حساب های طرف های تجاری به خوبی آگاه شوید. علاوه بر این سیستم دریافت و پرداخت و سیستم حسابداری فروشگاهی به شما کمک می کند تا با در اختیار داشتن فرایندها و ابزارهای کنترلی جهت بررسی صورت ها و اسناد وجوه نقد و ماژول دریافت اطلاعات کافی را به دست آورید. سیستم دریافت و پرداخت علاوه بر این به شما کمک می کند تا با کنترل نقدینگی بتوانید تصمیم ‌گیری و برنامه‌ ریزی مناسبی داشته باشید.

 

 آشنایی با سیستم برنامه ریزی تولید

آشنایی با سیستم برنامه ریزی تولید

برای تولید شما روش های مختلفی مانند تولید انبوه، تولید دستی، تولید مستمر، تولید تک محصولی و غیره را باید برنامه ریزی کنید. سیستم برنامه ریزی تولید می تواند با کنترل انواع روش های تولید به شما در ایجاد یک برنامه ریزی منابع سازمانی و یکپارچه سازی آن کمک کند.

برنامه ریزی تولید برای سازمان و شرکت ها به عنوان ستون فقرات فرآیند تولید عمل می کند. هدف از بهره مندی از سیستم برنامه ریزی تولید کاهش زمان و هزینه های پرداخت شده توسط شما خواهد بود. علاوه بر این با یک سیستم برنامه ریزی تولید می ‌توانید فرایند تولید را به خوبی مدیریت کرده و گزارش های انحرافی را دریافت کنید. سیستم برنامه ریزی تولید به شما کمک کرده تا فرمول های ساخت کالاهای نیمه ساخته را در اختیار داشته باشید و آن ها را ثبت کنید.

نرم افزار حسابداری ارائه شده توسط ما با داشتن بهترین امکانات برای شما یک سیستم برنامه ریزی تولید در اختیار شما قرار خواهد داشت. ما در این مجموعه تلاش کرده ایم که با ارائه یک نرم افزار حسابداری مدرن خدماتی ویژه مانند نرم افزار مدیریت انبار به شما ارائه کنیم.

 

۷دلیل برای کاربردی بودن نرم افزار حسابداری

مدیریت امور مالی شما با میزان زیادی از هزینه ها، جعبه ی قبوض، و کاغذهای مجزای درآمد و هزینه های شما، پتانسیل زیادی را جهت بروز خطا برای اطلاعات شما بوجود می آورد.  اگرچه این مسئله میتواند با یک برنامه ی حسابداری، از طریق فراهم کردن فایل های کامپیوتری به روز شده که بخصوص در فصل مالیات ضروری است، حل شود. لیست زیر به شما میگوید که چرا استفاده از نرم افزار حسابداری کاربردی می باشد.

 

۱٫وظایف مازاد را مکانیزه می کند

وارد کردن داده ها زمان بر است. بوسیله ی یک سیستم حسابداری محبوب، برنامه های پرداخت خودکار به شما این فرصت را می دهند که تنها یک بار اطلاعات مربوط به مشتریان را وارد کنید. عادت های پرداختی مشتریان شما و تاریخچه ی خرید آنها به عنوان مرجع پیگیری خواهند شد. زمانی که پرداخت ها انجام شد، شما دریافتی ها را بدون انجام کارهای اضافه انجام خواهید داد. این برنامه همچنین به شما تاریخچه ی فروش و گزارش طولی برای هر یک از مشتریان را فراهم خواهد کرد که موقعیت یابی و بازیابی صورتحساب ها و پرداختی ها را سریعتر خواهد کرد. جمع کل تاریخچه ی هر انتقال نیز در سیستم بدون نیاز به وارد کردن داده ها به صورت دستی و تک تک نیز امکان پذیر است. این کار نه تنها زمان را برای شما ذخیره می کند، بلکه احتمال خطاهای بالقوه را در نسخه های دستی پایین می آورد. بسیاری از بانکها به شما اجازه می دهند به حساب بانکی خود دسترسی داشته باشید و میتوانید براحتی ارزش انتقالی ماهانه خود را بررسی کنید.

 

۲٫به وظایف مالیاتی کمک میکند

استفاده از یک سیستم حسابداری خوب تنها نیاز دارد که شما میزان نقدینگی خرج شده را ثبت کنید و آنها را به صورت سازمان دهی شده دریافت کنید. این کار به شما اجازه می دهد تسلط کافی هنگامی که مشغول جمع آوری و صدور پرونده ها و قبوض  برای حسابدار خود هستید بر حساب های خود تسلط کافی داشته باشید. اطلاعاتی که به صورت مناسب دسته بندی شده اند وظایف حسابدار شما را در مورد رسیدگی به مالیات راحتتر می کنند. همچنین برخی از نرم افزارها از طریق شکل بندی کردن صورتحساب ها به صورت خودکار با قوانین اداره مالیات هماهنگ خواهند شد، بنابراین در طول فصل مالیات شما دچار سردرگمی نخواهید شد. همچنین کتابهای اثبات-حسابرسی را فعال می کنند که روند حسابرسی را از آنجایی که حسابرس ها تنها ممکن است بررسی کرده و یک بازبینی شتابزده زده انجام دهند تا مطمئن شوند بیانیه بانک با موارد ثبت شده یکی هستند یا خیر، کوتاهتر می کند.

 

  1. صورتحساب های دیجیتالی فراهم میکند

در دنیایی که توسط تکنولوژی به جلو رانده می شود، کارهای کاغذی تاریخ مصرفشان گذشته است. امروزه انجام بسیاری از پردازش ها توسط تکنولوژی امکانپذیر شده است. حتی پیش بینی شده است که تا سال ۲۰۲۲، ۷۰% از تعاملات شرکت ها از طریق دستگاه های موبایل، که بر اهمیت پیشی گرفتن از رقبای خود تاکید می کند، انجام خواهد شد. فرستادن یک صورتحساب دیجیتالی از طریق ایمیل برای مشتریان، هم برای شما راحتتر است و هم برای مشتریان. مشتریان تنها با چند کلیک میتوانند حسابهای خود را سریعتر و راحتتر ارسال کند. امروزه بسیاری از پایگاههای داده ی حسابداری با انواع کانالهای پرداخت که توسط کارتهای اعتباری و بدهی، انتقالات بانکی و کیف پولها قابل استفاده هستند، تلفیق شده اند.

 

  1. جریان نقدینگی را پیش بینی میکند

مدیریت یک تجارت نیاز به یک میزان اساسی پول نقد و معادل آن نیاز دارد که جریان مالی شما را در بر میگیرد. پیش بینی تمامی نقل و انتقال های پرداختی و دریافتی ممکن است به معنای انتخاب ساعت های پربازده کاری شما از طریق بررسی سریع لیست های ارتباطی، فایل ها و برگه های اکسل، بدون یک برنامه ی حسابداری برای آسان سازی وظایف شما باشد. نرم افزار به شما اجازه میدهد مدیریت کارها را به خوبی انجام دهید و مبالغ دریافتی، صورتحساب ها، پرداختی های از موعد گذشته، را در میان کارهای دیگر شناسایی کنید تا مطمئن شوید انتقال های مالی مهم را از یاد نمیبرید. یک سیستم خودپرداز حسابداری به محض ورود قبض ها آنها را ردیابی میکند بنابراین شما میتوانید جریان نقدینگی را، زمانی که موعد پرداخت قبض ها رسید شروع به نوشتن چک ها کنید، برنامه ریزی و پیش بینی کنید. داشتن بیانیه های رسمی مالی، مانند برگه های تراز شده و بیانیه های سود و زیان، جهت ارزیابی روند تجارت شما ضروری میباشد.

 

  1. مشکلات ریاضی را برای شما آسان می کند

حتی اگر ریاضی شما بسیار عالی باشد، صحت انجام کارها یک جنبه ی بسیار مهم در روند حسابداری میباشد. با وجود دسترسی به تمام بایگانی های مالی در سازمان شما، همچنان احتمال بروز خطا، ویرایش، و اشتباه در حساب های شما وجود دارد که میتواند زمان و هزینه ی زیادی برای تصحیح کردن از شما بگیرد. این مسئله زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که تجارت شما گسترده تر می شود و شما به زودی نیاز خواهید داشت کارمندان، مالیات ، قبوض،و پرداخت های بیشتری را با موعدهای اتمام ضروری مدیریت کنید. این کار همچنین اصلاح های بانکی را راحتتر می کند بنابراین شما کسری ها را از دست نمیدهید. یک مثال خوب جهت رفع مشکلات حسابداری این است که شما میتوانید روند این کار را توسط fresh book به راحتی آسان کنید. این کار هزینه ها را به راحتی براورد می کند، پرداخت ها را جهت انتقال سریعترخودکار می کند، و صورتحساب هایی با ظاهر حرفه ای برای شما درست می کند.

 

  1. هزینه ها را کاهش می دهد

خودکار کردن وظایف حسابرسی شما در بلند مدت نقدینگی شما را ذخیره می کند. این کار نیاز شما را برای استخدام یک دفتردار حذف می کند و زمان های مازاد را به مدیریت دفترها، صورتحساب ها، و انتقالات اختصاص می دهد. در تجارت، زمان هم معنای نقدینگی میباشد و بهینه سازی این روند به خوبی زمان های حسابداری را کاهش میدهد. علاوه بر آن، این نرم افزار مدل های پرداختی متعهدانه با هزینه های پایین ماهانه و یا سالانه را دارا میباشد. با استفاده از این گزینه شما به روز رسانی های همیشگی، پشتیبانی، و ابزارهایی جهت امکان تمرکز بر اداره کردن تجارت خود خواهید داشت.

 

  1. دسترسی وسیعی را فراهم میکند

اگر شما از سیستم حسابداری ابری استفاده می کنید، میتوانید هز زمان و هر جایی که احتیاج داشته باشید به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید. مشکلات مرتبط با با مسائل مالی به راحتی قابل حل نمیباشند، یک برنامه حسابداری ابری دسترسی شما را به اداره و یا سیستم کامپیوتری شما محدود نمیکند. شما میتوانید از اپلیکیشن های بومی برای دستگاه های موبایل خود استفاده کنید حتی زمانی که در مسیر در حال رفت و آمد هستید. در حقیقت، ۸۳% کاربران زمانی که سفارشات خود را از طریق دستگاه های تلفن همراه دریافت می کنند، رضایت بیشتری دارند.

سخن پایانی

شرکت ها و سازمان های بزرگ برای بررسی اسناد و مدارک مالی نیاز به استفاده از نرم افزار حسابداری، نرم افزار خزانه داری کاربردی خواهند داشت. ما در این مجموعه با ارائه نرم افزار حسابداری مدرن به شما دقت و سرعت را در بررسی صورت ها و اسناد مالی ارائه خواهیم داد.

نرم افزار حسابداری ارائه شده توسط ما به شما کمک می کند تا با در اختیار داشتن یک سیستم برنامه ریزی تولید بتوانید به خوبی برای ردیابی مواد اولیه و مدیریت خطوط تولید نظارت کافی را داشته باشید. علاوه بر این با در اختیار داشتن یک سیستم دریافت و پرداخت می توانید به راحتی نقدینگی را کنترل کرده و صورت حساب های مشتریان و طرف‌ های تجاری را تحت کنترل داشته باشید.

برگرفته از وب سایت شرکت طرح اندیشان پویا با ۱۸ سال سابقه درخشان در صنعت نرم افزارهای مالی ایران به آدرس اینترنتی پویا سافت https://puyasoft.com/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.